Przejdź do głównej zawartości

Czym jest FLAT DESIGN?

Projektowanie graficzne Ewelina Bogacz eb-studio.pl
Flat UI Design.
Flat design jest trendem projektowania stron internetowych oraz interfejsów aplikacji i systemów operacyjnych charakteryzujący się płaskim wyglądem: płaskie minimalistyczne ikony, płaskie menu, wyraziste kolory, płaskie ilustracje i otwartą przestrzeń. Ikony to zwykle proste symbole, menu są płaskie jednokolorowe. Strony internetowe zaprojektowane w ten sposób charakteryzuje dużo przestrzeni i minimalizm.

Microsoft był jednym z pierwszych, którzy zastosowali ten styl projektowania do jego interfejsu(Metro UI). Tak więc można określić, iż moda na tzw. płaskie projektowanie nadeszła wraz z pojawieniem się systemu Windows 8.

Minimalistyczny nie oznacza nudny.

We flat design, elementy ozdobne są postrzegane jako źródło niepotrzebnego bałaganu.  Nie przekłada się to  na aspekt funkcjonalny, a służy tylko odwróceniu uwagi użytkowników. I to jest najważniejszy powód dlaczego w obecnych czasach projektuje się płasko i przejrzyście.

Płaskie projektowanie (flat design) stało się bardzo popularne od 2013 roku, kiedy to firma Apple, wprowadziła całkiem nowy(spłaszczony) interfejs użytkownika w swoim produkcie - iOS 7. Od tego momentu w sieci pojawia się coraz więcej projektów, w których nie zobaczymy gradientów, cieni, ani żadnych innych efektów służących nadaniu głębi elementom pojawiających się w projektach. 
Projektowanie graficzne Ewelina Bogacz EB Studio
Flat Design. Strona przygotowana zgodnie z płaskim projektowaniem. 

Aby zaprojektować skuteczną płaską stronę, wszystkie elementy konstrukcyjne muszą koncentrować się na tej idei prostoty. W płaskim projekcie spotkać można także wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych jak HTML5/CSS3, efekty typu parralax, polegające na zachodzeniu tła każdej sekcji na siebie – dodając prędkości ich przesuwu, dostajemy wówczas wrażenie głębi całego układu. Ostatecznie cały projekt prezentuje się przejrzyście, czytelnie, a jednocześnie nie jest pozbawiony efektów.
Projektowanie graficzne Ewelina Bogacz EB Studio
Flat Design. Strona przygotowana zgodnie z płaskim projektowaniem.

Stałe, żywe kolory, proste kształty, przestrzenie, a także stosowanie bezszeryfowej typografii zapewnia czysty, ostry dodatek do ilustracji. Elementy interfejsu użytkownika, takie jak przyciski i linki są wyraźne i widoczne. Odpowiednio dobrana, ciekawa czcionka potrafi zdecydowanie podnieść pierwsze wrażeniu oglądającego – flat design nie istniał by bez połączenia koloru z pismem – zastosowaniem różnej wielkości, grubości dla nagłówków, krótkich bloków tekstu wprowadzającego, opisowego lub dużych tłustych cyfr adresu czy wyliczeń etc, tak aby finalnie cały projekt prezentował się przejrzyście, czytelnie, a jednocześnie nie był pozbawiony efektów.Projektowanie graficzne Ewelina Bogacz EB Studio
Odświeżenie logotypu w stylu Flat Design.
Projektowanie graficzne Ewelina Bogacz EB Studio
Flat design.
W poszukiwaniu ciekawych inspiracji polecam przeglądnąć:
http://flatinspire.com
http://www.pinterest.com/baluqa/flat-design-inspiration/

Zainteresowanych projektami stron zapraszam na http://eb-studio.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Fotografia Studio EB

Fotografia, którą się zajmujemy to fotografia produktowa i kulinarna.Poniżej znajdziecie kilka przykładowych projektów fotograficznych naszego autorstwa, czyli studia ebTrendy w web designie na 2015 rok

Internetowe trendy wzornicze w 2015 roku, czyli na co projektant powinien zwrócić uwagę. W świecie projektowania stron internetowych, wszystko rozwija się w szybkim tempie. Pewnego dnia coś się wyostrza, a za jakiś czas widzisz że to praktycznie nieaktualne. Dlatego jest bardzo istotne, aby wiedzieć co nastąpi dalej. Posiadając zaprojektowaną stronę, zgodną z najnowszymi trendami możesz znacząco pomóc swojej firmie wyróżnić się w gąszczu podobnych biznesów.


Flat DesignPłaskie projektowanie, czyli flat design oznacza pożegnanie się z  przestarzałymi teksturami takich jak cienie, gradienty i skosy w zamian za prostszą, bardziej minimalistyczną formę, a ostatecznie bardziej spójny i czytelny design.

Responsive Web DesignPojawienie się urządzeń mobilnych staje się dominującym środkiem dostępu do witryn internetowych i wymaga ich dostosowania. Dosłownie. Twoja strona powinna być w stanie dostosować się do rozmiaru ekranu w zależności od tego z jakiego urządzenia klient korzysta.
Dlaczego stro…

Landing Page - czyli jak stworzyć stronę docelową.

Jak stworzyć Landing Page o wysokiej konwersji?
Poprawna strona docelowa (landing page) jest zaprojektowana aby skupić uwagę odwiedzającego i zachęcić go do podjęcia natychmiastowej akcji. Strona docelowa powinna być stworzona do konwersji ruchu do sprzedaży, pozyskania istotnych informacji o potencjalnych klientach, uzyskania nowych użytkowników mediów społecznościowych, adresów e-mail i rejestracji do listy mailingowych. Wygląda to dosyć prosto, ale zbyt często firmy nie spędzają dużo czasu i pieniędzy na tworzenie wybitnych stron docelowych.


Czym dokładnie jest strona docelowa?
Jeśli używasz wyłącznie strony startowej jako strony docelowej, bądź pewny, że tracisz cenne ruch prowadzący do sprzedaży. Strona główna witryny internetowej jest przeznaczona do ogólnego użytku i wyjaśnia, czym zajmuje się Twoja firma. 

Wyobraź sobie, strona główna jest jak okno sklepowe: kupujący mogą zatrzymać się i podziwiać produkty, ale jeśli firma nie może angażować się w zainteresowanie kupującego, t…