niedziela, 12 października 2014

Dlaczego strony responsywne to przyszłość?

Zostaw komentarz

   Google twierdzi, że strony responsywne to najlepsza konfiguracja dla internetu mobilnego, a nawet posuwa się tak daleko, iż odnosi się do Responsive Web Design jako najlepszej praktyki w branży. 

 
strona RWD HTML5
Strona eb-studio.pl w technice responsywnej (RWD)

1. Rekomendowane przez Google.

To dlatego, że projektowanie stron reagujących na skalowanie mają jeden i ten sam adres URL. Projektowanie w HTML5 niezależnie od urządzenia, co sprawia, że są łatwiejsze i bardziej efektywne dla Google do przeszukiwania, indeksowania i organizowania zawartości. W porównaniu z oddzielną stroną dla telefonu, która ma inny adres URL i inny pulpit HTML niż jego odpowiednik, wymagający od Google przeszukiwania i indeksowania wiele wersji tej samej witryny.

2. Jedna strona wiele urządzeń.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów responsive web design jest to, że strona internetowa może zapewnić wspaniałe doświadczenie dla użytkownika na wielu urządzeniach i rozmiarach ekranów. Jest to ważna cecha, ponieważ niemożliwe jest przewidzenie wszystkich urządzeń i wielkości ekranu jakich użyje się, aby uzyskać dostęp do witryny.Witryna, która działa dobrze niezależnie od tych zmiennych zapewni lepsze i bardziej spójne doświadczenie dla użytkownika niż oddzielna strona dla telefonu, która jest przeznaczona dla urządzenia i ekranu określonej wielkości. 
Weźmy następujący przykład. 

Ktoś szuka produktu na swoim smartfonie w czasie przerwy w pracy. Znajduje stronę, która ma określony produkt i chce kontynuować przeglądanie w tym samym miejscu w sieci, po powrocie do domu ale na komputerze stacjonarnym. Jeżeli strona w tym przykładzie jest responsywna, osoba ta będzie miała pozytywne doznania związanie z przechodzeniem z wersji komórkowej na komputerową. Z drugiej strony, jeśli strona dedykowana jest mobilna, ta osoba będzie sfrustrowana faktem, że "musi się odnaleźć" w wersji desktopowej i jeszcze raz wyszukać produkt.

3. Pozycjonowanie.

Zarządzanie jedną kampanią SEO jest znacznie łatwiejsze niż zarządzanie dwoma(na adresie url standardowym i subdomenie)). Jest to kluczowa zaleta stron RWD. Istnieją korzyści w mobilnej strategii SEO, takie jak optymalizacja słów kluczowych, które są bardziej prawdopodobne w wyszukiwaniu, gdy ktoś przegląda internet na swoim smartfonie/tablecie. 
Przykład: 

Użytkownicy w wyszukiwaniu mobilnym dla przedsiębiorstwa działającego lokalnie mogą być bardziej skłonni do używania słowa "w pobliżu" w treści ich zapytania.

3. Konkluzja.

Responsive Web Design jest zalecane przez Google, pozwala wyświetlać zoptymalizowaną treść na jednej stronie internetowej(pod tym samym adresem url), aby zapewnić wspaniałe doświadczenia dla przeglądania na wielu urządzeniach i rozmiarach ekranu, a także sprawia, że ​​zarządzanie swoją strategią SEO jest łatwiejsze. Z tych powodów, elastyczne projektowanie stron internetowych jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego współczesnego biznesu. Na koniec zapraszam jeszcze do zapoznania się z poniższą infografiką:


Responsive Web Design

Więcej na: http://eb-studio.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz