Przejdź do głównej zawartości

Przyspiesz swoją stronę www


Co prawda temat luźno związany z projektowaniem graficznym, ale jak najbardziej na czasie. Warto wziąć pod uwagę tą technikę projektując witrynę od strony kodowania. Proste umieszczenie w kodzie linku pobrania wstępnego jest techniką która instruuje przeglądarkę do pobrania zdefiniowanych zasobów w tle.  W rezultacie, kiedy odwiedzający wchodzi na twoją stronę zdefiniowane zasoby zostają wstępnie pobrane, przeglądarka ładuje je szybko z cache. Możesz użyć link prefetching do przyspieszenia strony w pewnych przypadkach. 
Pobieranie wstępne nie jest wspierane we wszystkich przeglądarkach. Użyj tego  narzędzia by sprawdzić która przeglądarka ma wsparcie dla prefetch. 

Użycie Prefetch tag

Możesz wyszczególnić jakich zasobów ma dotyczyć pobranie wstępne używając komendy <link rel="prefetch"/>:
<link rel="prefetch" href="http://mojadomena.com/strona.html"/>
Powyższe otagowanie instruuje przeglądarkę do pobrania wstępnego link http://mojadomena.com/strona.html. Poza pełnymi stronami, możesz także pobrać wstępnie np. obrazki . Poniższy wycinek kodu pokazuje jak załadować wstepnie grafikę:
<link rel="prefetch" href="http://mojadomena.com/obrazek.png"/>
W tym przypadku przeglądarka wstepnie załaduje tylko obrazek i obsłuży na żadanie użytkownika.
Mozilla także respektuje Link nagłówkowy do wstępnego pobierania.
Link: </obrazki/moj-obrazek.png>; rel=prefetch

Fakty odnośnie komendy prefetch.

  1. W przypadku Firefoxa tylko http:// URLe moga być wstępnie pobierane.
  2. Jeżeli coś ściągasz w tle, pobieranie wstępne ze strony zostanie opóźnione do czasu zakończenia ściągania.
  3. Pobieranie wstępne nie powinno być robione agresywnie do  cache'owana każdego elementu na twojej stronie www.

Używaj komendy prefetch z rozwagą

Prefetching to dobra technika do przyspieszenia ładowania stron www, ale powinna być stosowana z rozwagą. Kiedy najlepiej ją wykorzystać? 
  1. Jeżeli wyświetlasz różne strony/zdjęcia w  pozkazie slajdów, możesz użyć ładowania wstępnego aby trochę przyspieszyć.
  2. Możesz załadować obrazki lub inne dokumenty użyte na stronach/podstronach w twojej witrynie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Fotografia Studio EB

Fotografia, którą się zajmujemy to fotografia produktowa i kulinarna.Poniżej znajdziecie kilka przykładowych projektów fotograficznych naszego autorstwa, czyli studia eb
Trendy w web designie na 2015 rok

Internetowe trendy wzornicze w 2015 roku, czyli na co projektant powinien zwrócić uwagę. W świecie projektowania stron internetowych, wszystko rozwija się w szybkim tempie. Pewnego dnia coś się wyostrza, a za jakiś czas widzisz że to praktycznie nieaktualne. Dlatego jest bardzo istotne, aby wiedzieć co nastąpi dalej. Posiadając zaprojektowaną stronę, zgodną z najnowszymi trendami możesz znacząco pomóc swojej firmie wyróżnić się w gąszczu podobnych biznesów.


Flat DesignPłaskie projektowanie, czyli flat design oznacza pożegnanie się z  przestarzałymi teksturami takich jak cienie, gradienty i skosy w zamian za prostszą, bardziej minimalistyczną formę, a ostatecznie bardziej spójny i czytelny design.

Responsive Web DesignPojawienie się urządzeń mobilnych staje się dominującym środkiem dostępu do witryn internetowych i wymaga ich dostosowania. Dosłownie. Twoja strona powinna być w stanie dostosować się do rozmiaru ekranu w zależności od tego z jakiego urządzenia klient korzysta.
Dlaczego stro…

Landing Page - czyli jak stworzyć stronę docelową.

Jak stworzyć Landing Page o wysokiej konwersji?
Poprawna strona docelowa (landing page) jest zaprojektowana aby skupić uwagę odwiedzającego i zachęcić go do podjęcia natychmiastowej akcji. Strona docelowa powinna być stworzona do konwersji ruchu do sprzedaży, pozyskania istotnych informacji o potencjalnych klientach, uzyskania nowych użytkowników mediów społecznościowych, adresów e-mail i rejestracji do listy mailingowych. Wygląda to dosyć prosto, ale zbyt często firmy nie spędzają dużo czasu i pieniędzy na tworzenie wybitnych stron docelowych.


Czym dokładnie jest strona docelowa?
Jeśli używasz wyłącznie strony startowej jako strony docelowej, bądź pewny, że tracisz cenne ruch prowadzący do sprzedaży. Strona główna witryny internetowej jest przeznaczona do ogólnego użytku i wyjaśnia, czym zajmuje się Twoja firma. 

Wyobraź sobie, strona główna jest jak okno sklepowe: kupujący mogą zatrzymać się i podziwiać produkty, ale jeśli firma nie może angażować się w zainteresowanie kupującego, t…